НОВИНИ

Головна НОВИНИ
ВІДСТЕЖУВАТИ

18:28
Візит делегації від Київської православної богословської академії ПЦУ до духовних святинь Греції.

Делегація Київської православної богословської академії відвідала монастир Філофей (грец. Μονή Φιλοθέου) на Святій горі Афон, що займає в святогірській ієрархії дванадцяте місце. Розташований на північно-східному узбережжі півострова Айон-Орос, поблизу монастиря Каракал.

 

 

Монастир Філофей заснований в 11 столітті святим Філофеєм. Соборний храм присвячений на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці.

 

 

Разом з делегацією Київської православної богословської академії відвідали Монастир Ксенофонт (грец. Μονή Ξενοφώντος) на Святій горі Афон, що займає в святогірській ієрархії шістнадцяте місце. Розташований на західному узбережжі півострова Айон-Орос, за півгодини ходу до монастиря Дохіар та за 3,5 годин від Карієса.

 

 

У цьому монастирі наприкінці 2018 року ченцем-каліграфом Лукою було створено оригінал Томосу про надання автокефального устрою Православній Церкві України.

 

 

Монастир заснований 998 року Ксенофонтом, від імені якого обитель отримала свою назву.

 

 

Головний храм обителі (кафолікон), відомий своїм мармуровим іконостасом, присвячений святому великомученику Георгію Побідоносцю.

В кафоліконі монастиря є дві чудотворні ікони: Божої Матері і святого великомученика Георгія. Монастир Ксенофонт зберігає частки мощей багатьох святих.

 


Переглядів: 72 | Додав: Dmytriy | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar