НОВИНИ

Головна НОВИНИ
ВІДСТЕЖУВАТИ

01:29
Триває візит делегації від Київської православної богословської академії до духовних святинь Греції -17. 05.2023 р.

Делегація Київської православної богословської академії на чолі з ректором професором протоієреєм Олександром Трофимлюком відвідала 13 травня 2023 року монастир Пантократор на Святій Горі Афон, де мали зустріч з ігуменом обителі архімандритом Гавриїлом.

Монастир Пантократор (грец. Μονή Παντοκράτορος) займає в святогірській ієрархії сьоме місце. Розташований на північно-східній стороні півострова Айон-Орос.

1746 року отець Паїсій Величковський заснував Іллінський скит, який до травня 1992 року входив до подвір'я Монастиря Пантократор, а потім відійшов до монастиря Ватопед.

 

 

Монастир Пантократор заснований поряд із монастирем Ставронікіта близько 1363 року Іоанном Стратопедархом та Олексієм Прімікерієм. Їх монастир був побудований на руїнах давнішого монастиря, пограбованого піратами в роки франкської окупації, після захоплення Константинополя латинянами в 1204 році.

Головний храм, розташований всередині монастиря, датується 14 століттям і присвячений Преображенню Господньому. Через нестачу місця церква порівняно невелика, проте цілком традиційна для Афона і прикрашена майстрами школи монастиря Зографу. Фрески відреставровані у 1854 році художником Матвієм з міста Науса.

Трапезна обителі побудована в 1841 році. Монастир має вісім каплиць всередині власне монастиря, тобто оточені його стінами, а сім інших в околицях разом з багатьма скитами пустельників.

Монастирю Пантократор належить Келія Святих Архангелів - Фалакрос, у січні 2023 року зборами старців монастиря офіційно передана в богослужбове користування ченцям з Православної Церкви України.

Монастирська бібліотека зберігає 350 рукописів стародавніх, літургійних сувоїв та близько 3 500 друкованих книг. Серед церковного одягу, предмети для церковних служб і святині монастиря зберігати унікальну ікону Богородиці Геронтіси, покровительки монастиря, частки щита святого великомученика Меркурія Кессарійського.

Від нашої делегації було вручено колекційну пам’ятну монету "Мрія" ігумену архімандриту Гавриїлу.

 

 

Також відвідали монастир Івірон на Святій Горі Афон, де мали зустріч з ігуменом обителі Нафанаїлом.

Тут був звершений молебінь до Пресвятої Богородиці за перемогу України.

Монастир Івірон (грец. Μονή Ιβήρων, груз. ივერთა მონასტერი) розташований на північному сході півострова Айон-Орос. Монастир Івірон займає в Святогірській ієрархії третє місце.

 

 

Монастир заснований між 980 – 983 роками на місці старого монастиря Клімента, незабаром після заснування Великої Лаври і Ватопеду. Засновниками вважаються два грузинські (іберійські) ченці: святий Іоанн Іверський та Торнике Еріставі. Нині в монастирі живуть близько 30 ченців і послушників, вже давно серед них немає грузин, але недалеко від Іверона є келія, де живуть близько сорока грузинських ченців.

 

 

Монастир Івірон зберігає безліч святих мощей, більше, ніж будь-який інший монастир на Афоні. Чудотворна ікона Вратарниця, або Іверська ікона Богородиці шанована з 9 століття, також донині знаходиться в Івіроні. Неподалік від монастиря, на морському березі — Климентова пристань, знаходиться джерело Богородиці. Бібліотека монастиря налічує близько 2 000 рукописів, 15 сувоїв і 20 000 друкованих книг, більшість з них написані грузинською, грецькою, єврейською та латинською мовами.

 


Переглядів: 60 | Додав: Dmytriy | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar