НОВИНИ

Головна НОВИНИ
ВІДСТЕЖУВАТИ

12:10
Продовження офіційного візиту делегації від Київської православної богословської академії до духовної спільноти Греції

Делегація Київської православної богословської академії на чолі з ректором професором протоієреєм Олександром Трофимлюком прибула на Святу Гору Афон.

 

Афо́н або А́тос (грец. Άθως), також має назву Свята Гора (грец. Άγιον Όρος) – найбільший у світі осередок православного чернецтва на півострові Айон-Орос, в області Центральна Македонія, на північно-східному узбережжі Греції, між затоками Айон-Орос (Сінгітікос) та Ієрісос (Акантіос) Егейського моря. У системі адміністративних районів Греції має назву Автономна чернеча держава Святої Гори (грец. Αυτόνομη Μοναστική Πολιτεία Αγίου Όρους). Адміністративний центр автономії — місто Каріес. Афон складає спільноту із 20 православних монастирів під прямою юрисдикцією Вселенського Константинопольського Патріархату.

На Афонській горі тривалий час жив Іван Вишенський (кінець XVI — початок XVII століть). У XVIII ст. на землях Пантократового монастиря постає суто український Скит святого пророка Іллі, або так званий Іллінський козацький чи запорізький. Цей скит заснований ієромонахом Паїсієм Величковським (1722– 1794), уродженцем Полтави. До Паїсія почали сходитися ченці, переважно українці. Тут великий старець Паїсій переклав з грецької «Добротолюбіє» та твори засновників християнської аскези. У 1747 році колишній бунчуковий товариш Григорій Голубенко заснував на Афоні скит Чорний Вир.

 

 

Делегація Київської православної богословської академії приїхала до Університету Фракії ім. Демокрита в місті Комотіні.

Університет був створений в липні 1973 року. Він названий на честь давньогрецького філософа Демокріта, який був родом з міста Абдери у Фракії. За час свого існування Університет досягнув високого рівня освіти, затребуваності своїх випускників на світовому ринку і забезпечив собі місце серед кращих грецьких Університетів. В Університеті в даний час діє двадцять факультетів в чотирьох містах – дев'ять у м. Комотіні, п'ять у м. Ксанті, чотири у м. Александрополі і два у м. Орестіада.

Делегація, яку супроводжував консул України в Салоніках Олександр Сосонюк, була прийнята деканом факультету класичних та гуманітарних дисциплін, архонтом Вселенького Патріарха, Олександрійської, Антіохійської і Єруслаимської Церков Манолісом Варвунісом та іншими професорами факультету.

Під час візиту була підписана Угода про співпрацю між Київською православною богословською академією та факультетом класичних та гуманітарних дисциплін Університету Фракії ім. Демокрита.

З нагоди 50-річного ювілею Університету та 10-річчя факультету ректор академії протоієрей Олександр Трофимлюк, митрополит Полтавський та Кременчуцький Федір (Бубнюк), проректор із наукової роботи протоієрей Віталій Клос, заступник ректора з міжнародних зв’язків Сергій Шумило, благодійники та волонтери Богдан Колодій, Максим Макеєв, Євген і Олександр Суслови були нагороджені відповідними пам’ятними відзнаками.

У свою чергу, з благословіння Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, протоієрей Олександр Трофимлюк нагородив професора Маноліса Варвуніса орденом святого архістратига Божого Михаїла.

Особисто від мене, як Голови ГС «Асоціація волонтерських команд України» професор отримав в подарунок колекційну пам’ятну медаль -«Мрія».

 

 

Священний Кінот Святої Гори.

Це приміщення Афонського парламенту.

 

 

Як вже повідомлялось, з метою розвитку міжнародної співпраці у галузі освіти та науки 9 травня 2023 року розпочався офіційний візит делегації Київської православної богословської академії на чолі з її ректором, головою Управління духовної освіти і богословської науки та Синодальної календарної комісії Православної Церкви України, доктором наук із богослов’я, професором протоієреєм Олександром Трофимлюком до закладів вищої богословської освіти та святинь Греції.

 

До складу делегації також увійшли голова Синодального управління у справах молоді Православної Церкви України, член Президії Ліги випускників КПБА, кандидат наук із богослов’я, митрополит Полтавський та Кременчуцький Федір (Бубнюк), проректор із наукової роботи КПБА, доктор наук із богослов’я, професор протоієрей Віталій Клос, заступник ректора з міжнародних зв’язків КПБА, науковий співробітник кафедри релігії та теології Ексетерського університету у Великобританії, директор Міжнародного інституту афонської спадщини, кандидат історичних наук, доктор теології Сергій Шумило, настоятель храму на честь святителя Миколая Чудотворця міста Боярка протоієрей Василь Лило, Голова ГС «Асоціація волонтерських команд України» Богдан Колодій, благодійники Євген та Олександр Суслови, Максим Макеєв, перекладач, кандидат наук із богослівʼя, випускник КПБА та магістратури богословського факультету Салонікійського університету ім. Арістотеля Василь Прус.

СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!


Переглядів: 77 | Додав: Dmytriy | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar