НОВИНИ

Головна НОВИНИ
ВІДСТЕЖУВАТИ

01:48
Офіційний візит делегації від Київської православної богословської академії до духовних святинь Греції – 20.05.2023.

 

Разом з делегацією Київської православної богословської академії Відвідали монастир Дохіар (грец. Μονή Δοχειαρείου) на Святій горі Афон, що займає в святогірській ієрархії десяте місце. Розташований на південно-західному узбережжі півострова Айон-Орос, на південь від монастиря Ксенофонта.

 

 

Вважається, що монастир Дохіар заснований у 10 столітті, проте обставини, пов'язані з моменту його створення, є спірними. Згідно з деякими джерелами, монастир спочатку був заснований в районі порту Дафні наприкінці 10 століття Євфимієм, учнем святого Афанасія Афонського та келаря (грец. δοχειάρης — келар) Монастиря Великої Лаври. Згідно з іншими джерелами, монастир заснований ченцем Данилом Дохіаром між 1030—1032 роками.

 

 

Головний храм, побудований на фундаменті старого храму присвячений Архангелам Михаїлу і Гавриїлу.

 

 

Кафолікон монастиря Дохіар вищий за всі афонські церкви і облицьований мармуром; в переході з храму в трапезну знаходяться зображення трьох перших настоятелів. Праворуч від входу в трапезну, у спеціально облаштованій каплиці знаходиться чудотворна ікона Богоматері «Скоропослушниця» (грец. Γοργοεπεκοος), написана в 10 столітті під час ігуменства Неофіта. За переданням, в 1664 році через недбале поводження з цією іконою був уражений сліпотою і після покаяння повністю видужав келар монастиря Ніл. Надалі до цієї ікони багато разів зверталися віруючі, які прагнуть духовного і тілесного зцілення.

 


Переглядів: 54 | Додав: Dmytriy | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar