НОВИНИ

Головна НОВИНИ
ВІДСТЕЖУВАТИ

13:22
Офіційний візит делегації від Київської православної богословської академії до духовних святинь Греції.

Разом з делегацією Київської православної богословської академії відвідала монастир Ватопед (грец. Βατοπέδι) на Святій Горі Афон у Греції, другий в ієрархії афонських монастирів, один з найстародавніших і найбільших. Знаходиться на північно-східному узбережжі півострова Айон-Орос, між монастирями Есфігмен і Пантократор.

 

 

Назву Ватопед монастир отримав від того, що поблизу того місця, де пізніше зведено обитель, в 395 році впав в море з корабля юний царевич Аркадій та чудним заступництвом Божої Матері був перенесений на берег цілим і неушкодженим. Тут знайшли його стоячи під кущем. Від цієї події і походить назва «ватопед» («кущ юнака»).

Монастир у його нинішньому вигляді створено близько 972 – 985 років трьома багатими і знатними людьми: Афанасієм, Миколаєм та Антонієм. Вони прийняли чернецтво і стали учнями преподобного Афанасія Афонського, який відправив їх жити на те місце, де зараз стоїть монастир Ватопед.

 

 

Головний собор монастиря зведений у 10 столітті і освячений на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці, тому престольне свято монастиря — 25 березня за юліанським календарем (7 квітня за новим стилем). Крім соборного храму в обителі ще шістнадцять параклісів (невеликих церков). На Святій Горі монастирю належать два скити, вони присвячені святому Димитрію Солунському і апостолу Андрію Первозванному у Карієсі і двадцять сім келій, також є подвір'я за межами Афону. У 1743 – 1759 роках тут існувала знаменита Афонська академія.

В травні 1992 року до Ватопеда відійшов Іллінський скит.

Паломники з України вклонилися святиням обителі: в монастирі Ватопед зберігається пояс Пресвятої Богородиці, який Пречиста пізніше подарувала апостолу Фомі під час свого Успіння. Багато чудес постало від прикрашеного сріблом та інкрустованого дорогоцінним камінням ковчегу із мощами святого Іоана Золотоустого. У Благовіщенському храмі монастиря знаходиться Ватопедська ікона Божої Матері.

Бібліотека монастиря – одна з найбагатших на Афоні і містить приблизно 2 000 рукописів і понад 35 000 друкованих книг.

 

 

Делегація Київської православної богословської академії відвідала монастир Симонопетра (грец. Μονή Σιμωνόπετρα) на Святій горі Афон, що займає в святогірській ієрархії тринадцяте місце. Розташований на південному узбережжі півострова Айон-Орос, між гаваню Дафні та монастирем Григорія, над стрімкою скелею.

 

 

Монастир Симонопетра заснований в 1257 році святим Симоном, який врятувався тут у печері, дотепер збережений у своєму первісному вигляді.

 

 

Паломники вклонилися частинці Животворчого Древа Хреста Господнього, частині лівої руки святої Марії Магдалини; частині руки преподобномученика Євдокії; частині руки святої великомучениці Варвариі стопа святого мученика Кирика; главі святого Павла сповідника та іншим святиням.

 

 

Делегація мала спілкування зі старцем Тихоном.

 

 


Переглядів: 60 | Додав: Dmytriy | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar