НОВИНИ

Головна НОВИНИ
ВІДСТЕЖУВАТИ

11:20
Офіційний візит делегації Київської православної богословської академії до закладів вищої богословської освіти та святинь Греції.

З метою розвитку міжнародної співпраці у галузі освіти та науки 9 травня 2023 року розпочався офіційний візит делегації Київської православної богословської академії на чолі з її ректором, головою Управління духовної освіти і богословської науки та Синодальної календарної комісії Православної Церкви України, доктором наук із богослів’я, професором протоієреєм Олександром Трофимлюком до закладів вищої богословської освіти та святинь Греції.

До складу делегації, в якості представника активного патріотичного прошарку українського громадянського суспільства був запрошений громадський діяч, активний волонтер – Голова правління Громадської спілки «Асоціація Волонтерських Команд України» Богдан Колодій. 

 

 

 

До складу делегації також увійшли голова Синодального управління у справах молоді Православної Церкви України, член Президії Ліги випускників КПБА, кандидат наук із богословʼя, митрополит Полтавський та Кременчуцький Федір (Бубнюк), проректор із наукової роботи КПБА, доктор наук із богослів’я, професор протоієрей Віталій Клос, заступник ректора з міжнародних зв’язків КПБА, науковий співробітник кафедри релігії та теології Ексетерського університету у Великобританії, директор Міжнародного інституту афонської спадщини, кандидат історичних наук, доктор теології Сергій Шумило, настоятель храму на честь святителя Миколаю Чудотворця міста Боярка протоієрей Василь Лило, благодійники Євген та Олександр Суслови, Максим Макеєв, випускник магістратур КПБА та богословського факультету Салонікійського університету ім. Арістотеля, перекладач Василь Прус.

 

 

Представники Делегації Київської православної богословської академії на чолі з ректором професором протоієреєм Олександром Трофимлюком зустрілася 10 травня 2023 року з керівництвом Центру екуменічних і місіологічних студій (CEMES): почесним президентом професором Петросом Василіадісом та чинним президентом професором Ніколасом Дімітріадісом.
У зустрічі взяв участь консул України в Салоніках п. Олександр Сосонюк.
Під час візиту була підписана Угода про співпрацю між Київською православною богословською академією та Центром екуменічних і місіологічних студій.
Протоієрей Олександр Трофимлюк презентував пам’ятні подарунки та, з благословення Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, нагородив знаних грецьких богословів відзнаками «Хрест свободи».

 

 

Також представники Делегації відвідали Патріарший інститут патристичних досліджень, що діє при ставропігійному монастирі Влатадон в м. Салоніки (Греція). Тут гостей з України зустрів директор інституту професор Симеон Пасхалідіс. 
Головною метою візиту було налагодження наукових зв’язків та підписання Угоди про співпрацю між Київською православною богословською академією та Патріаршим інститутом патристичних досліджень.
Наприкінці, з благословення Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, протоієрей Олександр Трофимлюк нагородив професора Симеона Пасхалідіса орденом святого Архістратига Божого Михаїла.

 

В день памʼяті святих рівноапостольних братів Кирила і Мефодія, Делегація зустрілася в митрополичому центрі з митрополитом Фессалонікійським Анфімом та протосингелом (канцлером) архімандритом Яківом (Афанасіу) з метою обговорення питання співпраці у освітній та просвітницькій сфері.
Делегацію супроводжував клірик Фессалонікійської митрополії, українець за походженням, ієродиякон Димитрій Рудько та консул України в Салоніках Олександр Сосонюк.
Фессалонікійська митрополія (грец. Ιερά Μητρόπολις Θεσσαλονίκης, також Солунська митрополія) – одна з єпархій Нових земель, що знаходиться одночасно в адміністративному управлінні Елладської Православної Церкви та в духовному – Вселенського Константинопольського Патріархату. Наразі юрисдикційно охоплює центральну частину міста Салоніки. Починаючи з XIII століття правлячий архієрей титулується в межах своєї митрополії як «Всесвятійший».

 

 

Делегація Київської православної богословської академії відвідала Патріарший старорелігійний монастир Влатадон, де мали офіційну зустріч із ігуменом обителі єпископом Никифором Психлудісом.
У 1988 році включений до списку об'єктів культурної спадщини ЮНЕСКО.
Засновниками монастиря стали брати Дорофей та Марк Влатади, послідовники святителя Григорія Палами. Будівництво головного храму відбувалося у 1351 – 1354 роках. Усередині храм було прикрашено фресками періоду 1360 – 1380 років. В обителі зберігається велика колекція візантійських ікон.
При монастирі діє Патріарший інститут патристичних досліджень, з директором якого делегація мала окрему зустріч.
З благословення Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія протоієрей Олександр Трофимлюк нагородив єпископа Никифора відзнакою «Хрест свободи».
Головою правління ГС «Асоціації Волонтерських Команд України» Богданом Колодієм був вручений подарунок - колекційна монета «Мрія». 

 

 

Представники Делегації відвідали Собор Святого Димитрія, який побудован в грецькому місті Салоніки на місці загибелі великомученика Димитрія Солунського. 1988 року храм включено до переліку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у складі ранньохристиянських і візантійських пам'яток Салонік.

 

 

В рамках візиту Делегації відбулась зустріч з ігуменом монастиря св. Феодори Солунської Елладської Православної Церкви в місті Салоніки архімандритом Варнавою. 
Монастир святої Феодори – одна з найважливіших святинь у самому центрі міста. Він був заснований у ІХ столітті та спочатку був названий на честь архідиякона Стефана. Проте після віднайдення мощів святої Феодори обитель перейменували на її честь. Від пожежі 1917 року монастир згорів майже повністю, окрім дзвіниці. Його відродження розпочалося у 1930-х роках і до наших днів повністю завершене.
Варто зазначити, що братія монастиря люб’язно надала комфортні умови для проживання членам офіційної делегації КПБА впродовж усіх днів перебування в Салоніках.
Протоієрей Олександр Трофимлюк презентував ігуменові пам’ятні подарунки та, з благословіння Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, нагородив архімандрита Варнаву відзнакою «Хрест свободи».

 

 

Більше фото у галереї

 

Голова правління ГС «Асоціації Волонтерських Команд України» Богдан Колодій вручив подарунок - колекційну монету «Мрія».
Слава Україні! Героям Слава!    
 


Переглядів: 108 | Додав: Dmytriy | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar